УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ 331-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПЕТРА КАЛНИШЕВСЬКОГО
Сьогодні в Роменській громаді вшанували пам’ять останнього кошового отамана Запорізької Січі.
З нагоди 331-ої річниці від дня народження українського державотворця, громадського діяча та благодійника Петра Івановича Калнишевського на його батьківщину в село Пустовійтівка завітали поважні гості, серед яких Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, керівник Сумської обласної військової адміністрації, Іван Рішняк, народний депутат України, голова правління Всеукраїнського благодійного фонду імені Петра Калнишевського, Володимир Савельєв, народний артист України, кінорежисер, Юрій Вітренко, заслужений економіст України, член ради Сумського земляцтва у м. Київ.
У складний час для України, велике значення має віра, сила, єдність і жертовність. Очільник громади Олег СТОГНІЙ, керуючий справами виконкому Наталія МОСКАЛЕНКО, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василь МАРЮХА та поважна делегація відвідали Свято-Троїцьку церкву, приєднавшись до спільної молитви за Україну, за наших воїнів, за перемогу правди та справедливий мир.
На священному місці, у підніжжя пам’ятника П. Калнишевського, з відчуттям глибокої шани та піднесеним патріотичним настроєм, відбулося вшанування останнього кошового отамана. На знак невмирущої пам’яті та любові до славного сина України, який є прикладом того, як треба любити свою країну, пишатися нею та захищати її майбутнє всі присутні поклали квіти.
Низку заходів продовжили відвідуванням музею П.Калнишевського, який функціонує на його батьківщині, де мали змогу ознайомитися із матеріалами, що розповідають про історію Калнишевського краю та життєвий шлях останнього кошового отамана Запорізької Січі. Крім того, оглянули окремий розділ експозиції, зокрема відображений інтер’єр соловецької тюремної камери, у якій 25 років страждав нескорений отаман та копію кам’яного надгробку з його соловецької могили.
Пізнавальну мандрівку в історичне минуле України завершили переглядом відеофільму про кошового отамана війська Запорозького, видатного українського державного, культурного та релігійного діяча Петра Івановича Калнишевського.
Цього дня, під час знайомства з козацьким краєм, особливу увагу гостей привернув етнографічний майданчик з шестикрилим вітряком, характерний для Посулля ХІХ ст.., криниця з журавлем, біля якої колода для напування худоби, старий віз та хатка покрита очеретом. Батьківщина останнього кошового отамана П.І.Калнишевського зачаровувала мальовничими краєвидами та вічною красою, щедрими полями та швидкоплинною річкою, душевною та щирою атмосферою.
Тож, зберігаємо пам’ять про славетних людей та національно-культурні традиції, які є обличчя українського народу і вічним джерелом духовності для підростаючих поколінь, покликанням яких є і буде прагнення виховати в кожній людині патріотичні якості та цінності.
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики