У РОМЕНСЬКІЙ МІСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ ЩОДО СТАНУ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬ
Сьогодні у залі засідань міської ради відбулось засідання робочої групи з питань вивчення фактичного стану використання земель Роменської міської територіальної громади сільськогосподарського призначення з цільовим призначенням «землі запасу» під головуванням міського голови Олега СТОГНІЯ.
У зазначеному заході взяли участь обласні депутати, депутати міської ради, заступники міського голови, начальник відділу в Роменському районі головного управління Держгеокадастру у Сумській області, спеціалісти відділу земельних ресурсів, представники громадськості та місцеві ЗМІ.
Голова громади Олег СТОГНІЙ закликав присутніх припинити маніпуляції та запевнив: «Земельні ділянки ніхто не забирає! Робимо все можливе в межах законодавства, щоб навести порядок у питаннях використання землі. Правова колізія не стане перепоною у захисті інтересів громади. Сільське населення – у пріоритеті!»
З метою прийняття виваженого рішення робоча група з’ясовувала та перевіряла на місцевості фактичний стан використання зазначених земельних ділянок. Робочою групою в результаті обстежень сформовано перелік земельних ділянок, які мешканці обробляють як городи або використовують для випасання та сінокосіння. Як підсумок плідної роботи були оформлені протоколи всіх виїзних нарад по кожній сільській раді, за якими 151 земельна ділянка на разі використовується саме сільським населенням. Тож, депутатам міської ради буде надана рекомендація зберегти їх за місцевими жителями.
Усі старости, провівши попереднє обговорення на місцях, запевнили, що люди готові оформити відповідні документи, або ж згуртуватися і створювати громадські пасовища. Неодноразово зверталася увага присутніх на те, що мешканці сіл просять не по 2 гектари, а лише декілька соток, саме під господарство та випас худоби, як єдиний вихід вижити в селі.
Голова Роменської районної державної адміністрації Денис ВАЩЕНКО подякував за запрошення бути присутнім на засіданні та звернув увагу членів робочої групи на наявність письмових заяв мешканців сіл, що були написані ще у 2020 році до сільських рад, які тоді діяли, та по яким мало прийматися рішення Держгеокадастром.
«Земельні ділянки по більшості вищезазначених заяв були сформовані у перелік тих, що згодом передані міській територіальній громаді, тому по ним не приймалися рішення. Впевнений, що у депутатів міської ради не підніметься рука обезземелить селян, всім дадуть змогу оформити свої земельні ділянки, якими користувалися до сьогодні. Рішення має бути з розумінням, що ця земля має послугувати і нашим нащадкам, не одному поколінню. Очевидно, що усім по 2 гектари не вистачить, тим паче, що там є і болота, і сінокоси, і пасовища» – зазначив Сергій ПРОНЬ
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики