СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕЧНИХ ЗАКЛАДІВ В РЕАЛІЯХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ»

13.07.2022 в 16:37

У Роменській бібліотеці імені Йосипа Дудки відбувся семінар-практикум «Діяльність бібліотечних закладів в реаліях воєнного стану в Україні» для фахівців сільських бібліотек-філій. Начальник Відділу культури Роменської міської ради Тетяна БАЛЯБА зазначила, що бібліотеки є важливими інформаційними центрами громади, осередками формування національної свідомості громадян. Окреслила основні напрямки діяльності бібліотечних закладів: забезпечувати інформаційні потреби користувачів, працювати над актуалізацією бібліотечних фондів, активно використовувати соціальні мережі у популяризації можливостей бібліотек, надавати підтримку вразливим верствам населення та внутрішньо переміщеним особам.

У професійному спілкуванні директор Наталія РИБАЧОК ознайомила з Маніфестом «Культурна консолідація задля перемоги» щодо пріоритетів культурної політики в часи війни або 12 необхідних кроків які сформували Міністерство культури і інформаційної політики, Держмистецтв та Український інститут національної пам’яті, разом з діячам культури і мистецтва. Звернула увагу на врегулювання трудових відносин в колективі під час воєнного стану, на необхідність бібліотекам, незважаючи на виклики часу, залишатися просторами просвітництва та толерантності.

Із пріоритетами діяльності в соціокультурній роботі, інформаційній та кібербезпеці в реаліях повномаштабної війни ознайомила присутніх завідувач методично-бібліографічним відділом Любов КОЛОДНЕНКО у методичній консультації «Сучасна бібліотека: Оновлення культурних послуг і векторів діяльності».

Бібліотекар відділу комплектування, обробки літератури і книгозберігання Тетяна СЕРГІЄНКО ознайомила присутніх з Методичні рекомендаціями щодо актуалізації бібліотечних фондів від Міністерства культури та інформаційної політики України. Здійснила аналіз проробленої роботи з бібліотечними фондами за період воєнного стану.

У професійному спілкуванні «Допоможемо дитині книгою під час війни», говорилося про різноманітні ініціативи та форми активностей у роботі з наймолодшою аудиторією користувачів. Завідувачі сільських бібліотек-філій: Ірина КОЛОМІЄЦЬ, Людмила ЩЕРБАНЬ, Марія ЧЕЧОТКІНА, Наталія КАРПЕНКО, Наталія РЕКУН поділилися практиками та досвідом роботи, обговорили виклики, з якими зіткнулися під час повномаштабної війни в Україні.

Незважаючи на надзвичайно складні умови, кожен бібліотекар на своєму місці несе українське слово, українську ідею, підтримує свою громаду, бо в єдності ‒ наша сила і омріяна Перемога!

За повідомленням відділу культури РМР

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.