У РОМЕНСЬКІЙ ГРОМАДІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ
Однією з найжахливіших подій ХХ століття є масові розстріли євреїв у роки Другої світової війни.
Голокост – це спільна трагедія людей усіх національностей в Україні. Знищені долі, роз’єднані родини – це занадто жорстокий урок історії, який потрібен пам’яті для того, щоб запобігти повторенню трагедії. На превеликий жаль, він не обійшов стороною Україну. Друга Світова Війна була трагедією для українських євреїв. 27 січня 1945 року на волю вийшли в’язні найбільшого нацистського табору смерті в Освенцимі.
1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію, в якій постановила, що 27 січня – це Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Тож щороку в цей день Україна разом з усією світовою спільнотою вшановує пам’ять загиблих жертв Голокосту. Саме цього дня радянські війська звільнили нацистський табір смерті Аушвіц, що розташовувався на теренах Польщі й де було знищено близько мільйона євреїв із різних країн Європи.
У День скорботи та пам’яті у Роменській громаді відбулося покладання квітів до підніжжя пам’ятка розстріляним єіреяв в с. Піски за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василя МАРЮХИ, голови іудейської громади Майї ФЕДЕНКО, педагогічного колективу на чолі з директором Роменського ліцею № 4 ім. Тетяни Маркус Лілією ГОРОДЕЦЬКОЮ.
«Цей день є символом скорботи як для єврейського народу, так і для всіх інших націй, що мають у своїй історії такі трагічні сторінки. Потрібно пам’ятати страшні уроки минулого і не допустити їх повторення. Ми ніколи не забудемо цих невинних жертв. Будемо завжди стояти за утвердження злагоди та миру», – зазначив на заході Василь МАРЮХА.
Сприймаючи ці події як загальнолюдську трагедію та пам’ятаючи про її жахливі наслідки, присутні схилили голови перед жертвами та згадали українців, які усіма способами намагалися їм допомогти, і нерідко платили за це своїм життям. Вшанувавши хвилиною мовчання пам’ять невинних жертв, гибель яких і досі є гірким відлунням тих лихих воєнних часів, до підніжжя пам’ятного знаку розстріляних євреїв у селі Піски від громади було покладено квіти.
За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни стали шість мільйонів людей.
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики