РОБОТА КЛУБУ ВІДПОВІДАЛЬНОГО БАТЬКІВСТВА
У Рогинському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Роменської міської ради Сумської області для учасників клубу відповідального батьківства Громадською організацією «Розвиток освітніх ініціатив» у рамках реалізації проєкту «Облаштування дитячо-спортивного майданчика «SMART», що впроваджується МБФ «Український Жіночий Фонд» у партнерстві зі Структурою «ООН – Жінки» за фінансової підтримки Уряду Норвегії, було проведено серію тренінгів для батьків. Тематика тренінгів: «Ми різні – ми рівні (гендерна рівність), «Протидія гендерному насильству», «Соціальна згуртованість – як можливість до змін». Спікер – Наталія Макаренко, практичний психолог Роменського міського центру соціальних служб, тренер тренерської мережі ГО «Ла Страда-Ураїна».
Під час першого тренінгу учасники ознайомилися з поняттям «гендер», з’ясували відмінність між поняттями «гендер» і «стать», визначили поширені гендерні стереотипи та отримали знання про формування гендерних ролей. Важливими елементами тренінгу були вправи на визначення гендерної дискримінації та формування поведінки, орієнтованої на дотримання гендерної рівності.
Другий тренінг було присвячено проблемам гендерного насильства та насильства в сім’ї. Тема надзвичайно актуальна, особливо зважаючи на загострення проблеми під час повномасштабної війни в Україні. Батьки поповнили знання про види насильницької поведінки, критерії їхніх відмінностей, обговорили причини, що зумовлюють існування домашнього насильства як соціального явища. Працюючи в групах, учасники спростували стереотипи та розвінчали міфи щодо насильства в сім’ї.
На третьому тренінгу батьки розглянули питання соціальної згуртованості, яка пов’язана з почуттям приналежності до спільноти, а також із солідарністю та взаємоповагою між її членами. Учасники дізналися, що соціальна згуртованість – це такі взаємини між владою та громадянами, які дають змогу кожному почуватися залученим і мати рівні права, політичні та соціальні можливості, та дійшли спільного висновку: орієнтація на спільне благо – це здатність мешканців бути соціально відповідальними та діяти в інтересах всієї громади, співпрацювати і підтримувати інших.
Розмаїття вправ, яскраві роздаткові матеріали, зрозумілі лаконічні презентації, повна обізнаність спікера з темами тренінгів сприяли підвищенню емоційності заходів, інтересу до тем та створювали атмосферу активної творчої спільної праці.
На заході панувала тепла та дружня атмосфера. Дякуємо ГО «Розвиток освітніх ініціатив» за організацію тренінгів, пані Наталії за цікаву та корисну інформацію, а батькам за активність!
За повідомленням Рогинського ЗЗСО РМР
#УЖФ Захід/активності реалізується в межах проєкту «Розбудова мирного, демократичного та ґендерно рівноправного суспільства в Україні – Фаза ІІ», що реалізується структурою «ООН Жінки» в Україні у партнерстві з Українським Жіночим Фондом у Сумській, Чернігівській, Кіровоградській, Запорізькій, Луганській та Донецькій областях за фінансової підтримки Уряду Норвегії. Відповідальність за зміст інформації несе ГО «Розвиток освітніх ініціатив». Представлена інформація не завжди відображає погляди Уряду Норвегії і УЖФ.