ПРО РЕАБІЛІТАЦІЮ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ
В Україні продовжується робота щодо забезпечення дітей з інвалідністю заходами з реабілітації за принципом «гроші ходять за людиною».
Завдяки внесенню постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 № 30 змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №309 (надалі – Порядок), сформовано підгрунтя для досягнення більш позитивних результатів в цій роботі, а саме:
- забезпечено можливість першочергового отримання реабілітаційних послуг дітьми з інвалідністю, які не отримали таких послуг в попередньому бюджетному році через відсутність бюджетних коштів;
- збільшено питому вагу витрат на надання реабілітаційних послуг одній дитині з 30 до 60 відсотків граничної вартості таких послуг для однієї дитини;
- доповнено Порядок щодо можливості включення у граничну вартість реабілітаційних послуг вартості перевезення дитини з інвалідністю, яка потребує сторонньої допомоги, та одного з її батьків чи законного представника;
- передбачено врегулювання механізму подання заяв з необхідними документами для отримання реабілітаційних послуг, в тому числі через центр надання адміністративних послуг, спрощення реєстраційної процедури й полегшення та прискорення процесу заповнення відповідних документів, що подаються для направлення дитини до реабілітаційної установи, тощо.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ: Для отримання дітьми з інвалідністю послуг з реабілітації один з батьків або законний представник дитини має подати за місцем обліку до управління соціального захисту населення заяву про направлення дитини до відповідної реабілітаційної установи та законодавчо визначені документи, а саме копії (з пред’явленням оригіналів):
- паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;
- свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;
- індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;
- документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини та одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті громадянина України).
Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до ІПР, у якій зазначається обсяг та строки їх проведення.
УВАГА!!! Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до ІПР за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І або ІІ ступенів – 16 тис. грн, ІІІ ступеня – 25 тис. грн, дитині-сироті/дитині, позбавленій батьківського піклування – вона збільшується на 50% для кожного ступеня.
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!!! Усі, кого зацікавила зазначена інформація, мають можливість ознайомитися із Переліком реабілітаційних установ сфери управління Міністерства соціальної політики України та сфери управління органів соціального захисту населення державної та комунальної форми власності, в яких надаються послуги із комплексної реабілітації (абілітації), на веб-сайті Мінсоцполітики України: www.mps.gov.ua, у розділі «Інвалідність», за посиланням «Особи з інвалідністю».
За більш детальними роз’ясненнями просимо звертатися до управління соціального захисту населення Роменської міської ради за адресою: м. Ромни, бульв. Шевченка, 8, 2-й поверх, каб. 7, або за телефоном: 5-31-44.
За повідомленням управління соціального захисту населення Роменської міської ради