ПРО НАДАННЯ ГРАНТОВОЇ ПІДТРИМКИ МАЛИМ АГРОВИРОБНИКАМ
За повідомленням Міністерства аграрної політики та продовольства України (https://minagro.gov.ua/news/mali-ahrarii-otrymaiut-finansovu-pidtrymku-na-obroblennia-zemel-ta-utrymannia-silhosptvaryn-rishennia-uriadu) Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо виплат малим агровиробникам за рахунок коштів, залучених від Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Міжнародної асоціації розвитку за наступними напрямками:
бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності (4000 грн/га);
спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності (7000 грн/гол.);
спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець (2000 грн/гол.);
Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів) чи від п’яти до п’ятисот голів маточного поголів’я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.
У разі коли земельна ділянка, що перебуває у власності/оренді отримувача, передана ним у користування іншій особі на підставі договору оренди чи суборенди, право на отримання бюджетних коштів на один гектар земель сільськогосподарського призначення має лише орендар/суборендар.
Процедура отримання та використання коштів регламентована Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 року № 918 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/918-2022-п#Text) (далі – Порядок).
Згідно з пунктом 5-1 Порядку бюджетні кошти надаються для покриття понесених отримувачами витрат на проведення польових робіт, оплату спожитої електроенергії та ветеринарних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, добрив, утримання корів, маточного поголів’я овець та/або кіз.
У пункті 6 Порядку визначено, що одночасно з поданням заявки отримувач підписує договір з Українським державним фондом про надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції шляхом накладання електронного підпису на заяву про приєднання до договору.
У договорі обов’язково зазначаються обрані з переліку, визначеного пунктом 5-1 цього Порядку, напрями витрат, на покриття яких використовуються кошти, невиконання або неналежне виконання яких є підставою для повернення отримувачем отриманих коштів.
Заявка на отримання бюджетних коштів подається через особистий електронний кабінет до Державного аграрного реєстру отримувачами
Відповідно до пункту 9 Порядку ведення та адміністрування Державного аграрного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 року № 573, електронна реєстрація користувачів Державного аграрного реєстру здійснюється на безоплатній основі (самостійно або через центри надання адміністративних послуг).
Про початок прийому заявок буде повідомлено на сайті Мінагрополітики та Державного аграрного реєстру. Орієнтовно реєстрація розпочнеться в кінці червня 2024 року.
За повідомленням управління економічного розвитку Роменської міської ради
Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada