Інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення з метою застереження випадків шахрайства, насильства, відчуження житла, попередження крадіжок

08.02.2021 в 10:57

Під головуванням заступника міського голови Олени ЮРАКОВОЇ відбулася координаційна нарада з представниками Роменського районного відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Сумській області, управління соціального захисту населення, територіального центру соціального обслуговування населення по питанню розроблення спільних дій щодо профілактики і запобігання правопорушень стосовно осіб похилого віку (особливо самотніх), надання соціальної допомоги, здійснення патронажу, забезпечення пенсіонерів та одиноких осіб похилого віку.

Усе виглядає переконливо – до жертви навіть звертаються на ім’я та по батькові (шахраї зазвичай готуються до подібного роду «роботи»), крім того, людині просто не дають вийти зі стресової ситуації й тверезо мислити та через деякий час вона віддає конверт з грошима «посереднику» або перераховує їх на картку. Дивно, але більшість жертв навіть не здогадується зателефонувати родичу, який, нібито, потрапив у біду.

Від телефонних аферистів найчастіше страждають одинокі люди та пенсіонери. Вони не мають з ким порадитися і довіряють незнайомим людям. Коли факт обману стає очевидним, тільки тоді звертаються до поліції.

На Роменщині телефонне шахрайство стало одним із найбільш поширених видів видурювання у людей коштів. Так, за минулий тиждень у Роменському районі зафіксовано 3 факти телефонного шахрайства щодо заволодіння коштами з банківських рахунків. Аферисти таким чином «поживилися» коштами в сумі від 40 000 до 80 000 тис. грн.

Аби не стати жертвою шахраїв, поліція радить громадянам дотримуватися таких правил. Перш за все, не панікувати і не поспішати виконувати умови аферистів. Ніколи не називати невідомим своїх близьких на ім’я. Для перевірки слід попросити того, хто представився поліцейським, назвати прізвище, ім’я, по-батькові і дату народження затриманого або постраждалого родича. У більшості випадків такою інформацією злочинці не володіють. Також варто спокійно уточнити, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвонити до чергової частини і перевірити інформацію.

Намагайтеся якнайшвидше передзвонити тому, хто нібито потребує негайної допомоги, або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати тривожну інформацію.

Якщо ж ви все-таки потрапили на гачок аферистів або щодо вас намагалися застосувати шахрайські дії, якнайшвидше телефонуйте до поліції. Це дасть змогу правоохоронцям оперативно вирахувати та затримати зловмисників «по гарячих слідах».

        Правоохоронці в черговий раз звертаються до громадян з проханням про пильність та просять дотримуватися елементарних правил безпеки, адже часто безпечність і довірливість є основною причиною скоєння злочинів.

 

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.