ПЕРЕЛІК АКТУАЛЬНИХ ГРАНТОВИХ ПРОГРАМ ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА МОЛОДІ
1. Конкурс з визначення проектів, розроблених молодіжними та дитячими громадськими організаціями , для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2022 році (проводить Міністерство молоді та спорту України)
Дедлайн – 03 листопада 2021 року
Максимальна сума фінансової підтримки за рахунок коштів державного бюджету не може перевищувати 700,0 тис. грн.
Конкурсні пропозиції можуть подавати молодіжні та дитячі громадські організації та їх відокремлені підрозділи, що зазначені у Реєстрі неприбуткових установ та організацій та зареєстровані як юридичні особи в установленому порядку не пізніше ніж за шість місяців до оголошення проведення конкурсу.
Проекти спрямовуються на такі види діяльності:
- проведення акцій, ігор, конкурсів, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, семінарів-тренінгів, тренінгів, змагань, у тому числі комп’ютерних, зборів, конференцій, форумів, фестивалів, пленерів, наметових таборів, зльотів, марафонів, походів, зборів-походів, концертів;
- видання інформаційних і методичних матеріалів;
- виготовлення та розміщення соціальних фільмів, роликів, соціальної реклами.
Заявки на участь подаються онлайн на сайті: https://vzaemo.diia.gov.ua/
Щоб подати проєкт, зареєструвати інститут громадянського суспільства або авторизуватись, потрібно скористатися особистим ключем. Увага! Особистий ключ повинен належати людині, яка має право підпису від імені організації (згідно з даними в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України). Система автоматично перевірить права користувача та дозволить виконати потрібні дії.
2. Конкурс з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2022 році (проводить Міністерство молоді та спорту України)
Дедлайн – 03 листопада 2021 року
Максимальна сума фінансової підтримки за рахунок коштів державного бюджету не може перевищувати 500,0 тис. грн.
Конкурсні пропозиції можуть подавати інститути громадянського суспільства, що зазначені у Реєстрі неприбуткових установ та організацій та зареєстровані як юридичні особи в установленому порядку не пізніше ніж за шість місяців до оголошення проведення конкурсу.
Проекти спрямовуються на такі види діяльності:
- проведення акцій, ігор, конкурсів, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, зборів-походів, семінарів-тренінгів, тренінгів, олімпіад, інтернетолімпіад, змагань (у тому числі комп’ютерних), зборів, зборів-походів, таборів, вишколів, теренових ігор, конференцій, форумів, фестивалів, пленерів, наметових таборів, зльотів, марафонів, походів, концертів та інших заходів, розроблення та поширення інформаційних та візуальних матеріалів, соціальної реклами та методичних рекомендацій
Заявки на участь подаються онлайн на сайті: https://vzaemo.diia.gov.ua/
3. Стипендійна програма GFPS для українського студентства
Стипендійна програма пропонує для українського студентства в Німеччині:
- щомісячну стипендію в розмірі 863 євро,
- можливість провести навчальний семестрв державному університеті Німеччини на твій вибір та допомогу при зарахуванні,
- супровід і підтримкузавдяки активній діяльності місцевих груп GFPS e.V.,
- безкоштовну участь у двох наукових і культурних семінарах, на початку та в кінці семестру.
Хто може взяти участь?
Щоб подати заявку на отримання стипендії необхідно:
- бути громадянкою/громадянином України та постійно проживати на території України;
- під час подання заявки та перебування у Німеччині (у разі отримання стипендії) мати статус студента/-ки українського ВНЗ та вік до 26 років;
- навчатися на денній формі навчання;
- раніше не отримувати стипендії на навчання в Німеччині більше ніж на один семестр;
- відповідати вимогам посольства Федеративної Республіки Німеччини в Києві (див. нижче);
- впевнено володіти німецькою мовою на момент отримання стипендії;
- брати активну участь у житті громадянського суспільства та цікавитися європейськими ідеями.
Кінцевий термін подання заяв (враховується час електронного подання заявки):
- для зимового семестру – до 30 квітня календарного року,
- для літнього семестру – до 31 жовтня календарного року.
Процес відбору кандидатів/-ок складається із двох етапів:
1) Формальна та змістовна оцінка поданих заявок,
2) Співбесіда (кінець травня/ початок грудня) з кандидатками та кандидатами, заявки яких отримали найвищі оцінки на першому етапі відбору.
Ваші заявки ви маєте можливість заповнити на порталі: https://www.gfps.org/bewerbung/deutschland-ukraine/
4. Всеукраїнський конкурс соціального відео “Міфи та стереотипи щодо домашнього насильства та алгоритм безпечної поведінки” для шкільної молоді
Запрошуємо шкільну молодь (молодіжні команди) із усієї України до участі у творчому конкурсі соціального відео про про міфи та стереотипи щодо домашнього насильства та про алгоритм безпечної поведінки у разі потрапляння в ситуації домашнього насильства.
Відео конкурсантів повинні розкривати одну з наступних тем:
- міфи на стереотипи щодо домашнього насильства;
- алгоритм безпечної поведінки в разі потрапляння в ситуації домашнього насильства.
Мета конкурсу: привернути увагу молоді до проблеми домашнього насильства та сприяти підвищенню рівня інформованості населення щодо алгоритму безпечної поведінки в разі потрапляння в ситуації домашнього насильства.
Загальний призовий фонд конкурсу: 40 000 грн. За кошти призового фонду буде здійснена закупівля призів для переможців: USB-колонки та бездротові навушники. Переможцями конкурсу будуть обрані декілька кращих робіт.
Строки конкурсу: роботи приймаються з 13.09.2021 р. по 30.10.2021 р. включно, шляхом заповнення заявки на участь у Конкурсі (https://forms.gle/GLJq9UDeu54Xp3pJ7 ) та надання посилання на Відеороботу, розміщену на веб-сайті youtube.com.
- Гранти міжнародної співпраці House of Europe
Гранти міжнародної співпраці House of Europe фінансують спільні культурні проєкти українських та європейських організацій. Ви можете отримати до 50 000 євро втілення у колаборації з іноземними партнерами інноваційного проєкту, який ви з гордістю додасте до портфоліо організації.
Дедлайн – 2 листопада 2021 року
Хто може взяти участь:
Тандеми організацій з України і ЄС або організацій з України і Великої Британії учасники яких:
- неприбуткові громадські організації;
- працюють у сфері культури та креативних індустрій;
- мають досвід втілення культурних проєктів;
- юридичні особи.
Що ви отримаєте:
- Можливість втілити інноваційний проєкт, який ви з гордістю додасте до порт фоліо організації.
- До 50 000 євро на основні витрати: гонорари, консультації з експертами, переклад, дизайн, фото- та відеозйомки, придбання матеріалів, оренду приміщення та техніки, подорожі.
- Нагоду створити проєкт у колаборації з іноземними партнерами: вийти на міжнародну аудиторію та залучити професіоналів з-за кордону.
- Можливість зробити внесок у розвиток українського мистецтва.
- Участь у спільноті випускників House of Europe
6. Конкурс грантів для ініціатив з громадського контролю за силовими структурами
Freedom House оголошує конкурс для офіційно зареєстрованих громадських організацій з усіх регіонів України на отримання грантів для втілення проєктів щодо розвитку демократичного громадського контролю та співпраці з силовими структурами (МВС, СБУ, МОУ та іншими) для покращення ситуації з правами людини в Україні через цілеспрямовану роботу з цими структурами.
Проєктні пропозиції мають бути спрямовані на:
- Посилення можливостей громадського контролю за діяльністю силових структур у регіонах України. Зокрема, ініціативи можуть включати:
– розробку та адвокацію нових інструментів та механізмів для контролю за діяльністю силових структур;
– навчання громадських активістів принципам, основам та механізмам громадського контролю;
– адвокацію політик, спрямованих на підвищення прозорості та підзвітності діяльності силових структур на місцевому рівні;
– створення та посилення громадських рад при силових структурах тощо.
- Становлення діалогу між громадянським суспільством та силовими структурами. Зокрема, ініціативи можуть бути спрямовані на:
– створення нових платформ для взаємодії між громадськими активістами та керівництвом силових органів;
– розробку інструментів для міжвідомчої взаємодії;
– дослідження дотримання прав людини безпековими органами на місцевому рівні, визначення основних проблем, розробку та адвокацію рішень;
– становлення шляхів взаємодії з силовими структурами, спрямованої на захист вразливих груп;
– популяризацію демократичного громадського контролю серед керівництва силових структур, громадянського суспільства, представників місцевої влади, медіа та інших стейкхолдерів тощо.
Строки: проєктні пропозиції приймаються до 24 жовтня 2021 року на поштову скриньку ukraine@freedomhouse.org В темі листа необхідно вказати «Громадський контроль, назва вашої організації, область та місто здійснення діяльності» (приклад: «Громадський контроль, Freedom House, Київська, Київ»).
Freedom House підтримає до трьох ініціатив. Сума кожного гранту не має перевищувати 16 000 доларів США.
Інфраструктурні гранти House of Europe
Інфраструктурні гранти House of Europe – це від 5 000 до 10 000 євро на меблі, техніку та обладнання, з якими ви облаштуєте сучасний громадський простір або втілите нові задуми, що зроблять життя спільноти вашого міста або села більш насиченим.
Дедлайн – 2 листопада 2021 року
Хто може взяти участь: неприбуткові громадські організації, що мають успішні проєкти у сфері культури й хочуть робити ще більше для своєї громади
Що ви отримаєте:
- від 5 000 до 10 000 євро на меблі, техніку та обладнання, з якими ви облаштуєте сучасний громадський простір або втілите нові задуми, що зроблять життя спільноти вашого міста або села більш насиченим.
- Невеликий гонорар для однієї людини з команди за адміністрування проєкту — до 5% від суми гранту.
- Розуміння, як працюють грантові програми, яке допоможе одержати фінансування на наступні проєкти.
- Участь у спільноті випускників House of Europe
- Конкурс заявок “Об’єднання, адвокація, співпраця: Підтримка ініціатив ОГС у сфері реформ”
Міжнародна організація «Pact» рада оголосила конкурс секторально-цільових грантів в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і впроваджується Pact в Україні (далі – «Програма «Долучайся!»).
Програма «Долучайся!» надаватиме підтримку національним, регіональним або місцевим організаціям та коаліціям, зокрема зареєстрованим ОГС, незареєстрованим групам та неформальним громадським ініціативам по всій країні, надаючи пріоритет тим, що діють на півдні та сході України, зокрема у регіонах основної діяльності програми (Харківська, Херсонська, Сумська, Запорізька області).
Метою цього конкурсу є сприяння розбудові дієвих національних, регіональних і місцевих коаліцій та ініціатив для просування демократичних реформ шляхом підтримки адвокаційних кампаній, розбудови мереж, громадянської освіти та залучення приватного сектору. У різних категоріях цього конкурсу передбачені різні типи проєктів, щоб забезпечити цільову підтримку діяльності з адвокації, побудови партнерств, громадянської освіти та залучення приватного сектору.
Середня сума гранту – до 50 тис. дол. США.
Кінцевий строк подання заявок: За наявності коштів відбір заявок проводитиметься щоквартально у чотири цикли (вересень 2021 р., грудень 2021 р., березень 2022 р., червень 2022 р.). Щоб заявки розглянули у ці цикли, їх необхідно подати до 24:00 за київським часом 25 вересня 2021 року, до 24:00 за київським часом 15 грудня 2021 року, до 24:00 за київським часом 15 березня 2022 року, до 24:00 за київським часом 15 червня 2022 року, відповідно.
За повідомленням управління економічного розвитку