Особливості ЗНО – 2020
У четвер, 18 червня 2020 року, Верховна рада проголосувала за скасування обов’язкового ДПА у формі ЗНО для здобувачів повної загальної середньої освіти, через карантин унаслідок пандемії COVID-19. Це стосується учнів шкіл, профтехучилищ та студентів коледжів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019-2020 навчальному році. При цьому за власним бажання ДПА все-таки можна буде пройти.
Тобто випускники, які вирішили у 2020 році вступати до вищих навчальних закладів, обов’язково повинні будуть скласти ЗНО. А щоб додати кілька балів до свого результату (підвищити середній бал свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти), вони можуть також скласти і ДПА.
Скасування обов’язкового ДПА та ЗНО для випускників стосується тільки тих, хто не збирається цього року вступати до закладів вищої освіти. Складати ЗНО треба тим, хто планує вступати до вишу після закінчення середньої освіти у школі, коледжі, училищі чи просто не мав результатів ЗНО з попередніх років або бажає покращити свій результат.
У 2020 році ЗНО відбудеться з 25 червня до 17 липня, як і планувалося раніше.
Коли і з яких предметів будуть проводити ЗНО в м. Ромни?
В місті будуть працювати 4 пункти: ВПУ, РК КНЕУ, РК СНАУ, СЗОШ № 1 на яких можна буде скласти ЗНО з 5 навчальних предметів:
25.06.2020 – математика (СНАУ, КНЕУ).
30.06.2020 – українська мова та література (СНАУ, КНЕУ, ДПТНЗ «Роменське ВПУ», СЗОШ № 1).
09.07.2020 – історія України (СНАУ, КНЕУ, ДПТНЗ «Роменське ВПУ»).
13.07.2020 – біологія (СНАУ, КНЕУ).
15.07.2020 – географія (СНАУ, КНЕУ).
Зовнішнє незалежне оцінювання з інших предметів буде проходити нга базі закладів освіти м. Суми за розкладом:
02.07. 2020 – фізика.
06.07.2020 – німецька мова.
07.07.2020 – англійська мова.
17.07.2020 – хімія.
Для проведення зовнішнього незалежного оцінювання в безпечних умовах у місті підготовлені аудиторії, закуплено та доставлено на пункти тестування маски, безконтактні термометри, антисептики, комплекти для захисту медиків, дезінфікуючі засоби для обробки поверхонь, рідке мило та паперові рушники. До проведення ЗНО залучено 474 педагогічних працівників.
Основні організаційні моменти ЗНО:
В особистих кабінетах учасників розміщені відеоінструкції щодо правил проходження ЗНО. Вони отримали запрошення із визначенням часу входу, місця та часу тестування. До пункту тестування учасники допускаються з 9:50 до 10:50.
Учасник ЗНО має бути обов’язково у масці, що повністю закриває рот і ніс. На вулиці перед пунктами тестування, в коридорах самих пунктів необхідно дотримуватись соціальної дистанції. На вході учасникам буде проводитись термометрія та оцінка на ознаки ГРЗ, учасники отримають маски та зможуть продезінфікувати руки. Після ідентифікації учасник проходить до своєї аудиторії за вказівниками, і ще раз проходить ідентифікацію. Після завершення тестування учасник здає бланк та на виході з пункту тестування викидає використану маску у визначені сміттєві баки.
За повідомленням відділу освіти