Оперативна нарада при міському голові Сергію Салатуну

13.06.2019 в 12:25

На черговій оперативній нараді 11.06.2019 під головуванням міського голови Сергія  Салатуна начальник управління економічного розвитку Юлія Янчук повідомила про результати роботи робочої групи щодо впровадження «Картки роменця». Питання впровадження «Картки містянина» європейського зразка охоплює різні галузі: громадський транспорт, банківське обслуговування, пенсійне забезпечення, торгова мережа магазинів та аптек, заклади охорони здоров’я (електронні рецепти), мобільний зв’язок, платіжні термінали тощо. Досвід всебічного впровадження в такому обсязі в Україні відсутній. Деякі міста України починають у тестовому режимі впроваджути електронні квитки («е-квитки») для проїзду в громадському транспорті з використанням системи знижок від кількості поїздок та для пільговиків. Робочою групою було вивчено досвід впровадження «е-квитка» в комунальному громадському транспорті міст Києва, Чернівців, Біла Церква, Нікополь, Чернігів, досвід використання «е-квитків» на транспорті, який обслуговують приватні перевізники, відсутній.

Загальні засади інвестиційного проекту на міських автобусних маршрутах передбачають строк реалізації орієнтовно від 8 до 10 років та в 2 етапи:

  • І етап –GPS–навігація, облік  пільговиків, вартість обладнання (зчитувачів та навігаторів) для 22 автобусів  – 1 млн.грн.;
  • ІІ етап – впровадження е-квитка включно з цифровими сервісами поповнення: веб, мобільний, платіжні термінали, інфраструктури розповсюдження карток, центр управління розрахунками; вартість не розраховувалась.

Випуск карток для пільгових категорій населення міста (у т.ч. учні шкіл) пропонується залежно від формату: без персоналізації – 390,0 тис.грн., з текстовою персоналізацією (прізвище, ім’я, по батькові, ідентифікаційний номер)  – 425,0 тис.грн., з персоналізацією та фотографією – 660,0 тис.грн.. Тобто тільки встановлення навігаторів, зчитувачів карток і їх випуск (без урахування уведення додаткових одиниць персоналу для центру управління розрахунками та диспетчера, придбання обладнання програмного забезпечення для диспетчеризації, обліку пільгових категорій, інфраструктури розповсюдження карток, інформаційного супроводу проекту та ін.) становитиме до 1,5 млн. грн. і більше. Крім того, оплата послуг інвестора протягом дії проекту передбачається за рахунок відсотку (8 – 10%) від виручки приватних перевізників (за їх згодою) або відсотка від компенсаційних виплат (10% понад запланованого обсягу).

Впровадження «е-квитка» потребує в першу чергу створення комунального громадського транспорту, значних фінансових ресурсів з міського бюджету, у тому числі на оплату послуг інвестора, з невизначеним механізмом, який повинен відповідати вимогам чинного законодавства у сфері діяльності міської ради як органу місцевого самоврядування, у тому числі в сфері публічних закупівель, бюджетного і податкового законодавства. За таких умов неможливо розрахувати економічний і соціальний ефект від реалізації проекту для міста. Тому  на даний час у місті відсутні необхідні істотні умови для впровадження інвестиційного проекту «Е-квиток».

Начальник відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення Леся Стоян повідомила про виконання повноважень у галузі зайнятості населення, праці та заробітної плати.

Керівники підприємств, від яких залежить стабільна робота в місті, повідомили про проведену роботу за минулий тиждень.

Міський голова відмітив всіх  хто долучився до покосу трави в міському парку культури та відпочинку ім.. Т.Г. Шевченка та подякував за проведену роботу.

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.