ВІДБУВСЯ ОНЛАЙН-СЕМІНАР КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ «ОНЛАЙН-СЕРВІСИ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ»

14.05.2025 в 16:30

У сучасному світі цифрові технології дедалі активніше інтегруються в освітній процес, відкриваючи нові можливості для розвитку та навчання дітей дошкільного віку. З метою ознайомлення з використанням онлайн-інструментів у роботі на базі Роменського закладу дошкільної освіти (ясла-садка) №3 «Оленка» нещодавно відбувся онлайн-семінар для керівників ЗДО на тему «Онлайн-сервіси в освітньому процесі закладу дошкільної освіти».

Захід розпочала Оксана ЛИТВИН, в. о. директора КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Роменської міської ради, яка зазначила що цифрова трансформація в дошкільній освіті є необхідною умовою підвищення її якості та доступності.

З вітальним словом до учасників звернулася Ірина ІВНИЦЬКА, начальник відділу освіти Роменської міської ради. Вона висловила вдячність педагогічному колективу Роменського ЗДО №3 «Оленка», а також наголосила на важливості впровадження інноваційних технологій у практику роботи дошкільних закладів.

Ірина НІКОЛЮК, директор Роменського ЗДО №3 «Оленка», провела віртуальну екскурсію закладом, ознайомивши учасників з освітнім середовищем, матеріально-технічною базою.

У своїй презентації Ольга ОСІКОВА, вихователь-методист, ознайомила учасників із найпопулярнішими онлайн-сервісами, які доцільно використовувати в роботі з дітьми дошкільного віку, зокрема LearningApps, Canva, Google Forms, Padlet та ін.

Ірина ГОРДІЄНКО, музичний керівник, представила досвід використання платформи Wordwall для створення дидактичних ігор та показала, як за допомогою ігрових форматів активізувати увагу дітей, залучити їх до інтерактивного навчання в цікавій формі.

Учасники семінару долучились до фізкультхвилинки, яку для них провела Віта КІР’ЯН, інструктор з фізичної культури, адже подібні рухові паузи необхідні не лише в роботі з дітьми, а й під час педагогічних заходів, оскільки сприяють зняттю втоми, підвищенню працездатності й покращенню загального настрою.

Практичний блок семінару продовжила Оксана ДОВГОПОЛА, асистент вихователя, яка провела майстер-клас із виготовлення виробів з покидькового матеріалу.

Психоемоційне розвантаження учасників забезпечила Олена КАЛЄМІ, практичний психолог, організувавши АРТ-практику «Дерево стійкості».

На завершення семінару Ольга ОСІКОВА запросила учасників долучитися до створення «Хмари слів» на платформі Mentimeter, де кожен мав змогу залишити свої побажання, емоції та враження від зустрічі у вигляді ключового слова чи фрази.

Сучасний заклад дошкільної освіти — це середовище, у якому гармонійно поєднуються перевірені часом підходи та сучасні освітні технології. Проведення таких заходів дає педагогам можливість впевнено рухатися вперед, удосконалюючи зміст і форми освітньої діяльності задля підвищення її якості, змістовності та привабливості для дітей.

За повідомленням відділу освіти РМР

та центру професійного розвитку 

педагогічних працівників РМР

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.