МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БЛАГОДІЙНОСТІ
5 вересня в усьому світі відзначають Міжнародний день благодійності, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 2013 році. Таким чином ООН наголошує на важливості благодійництва та волонтерської діяльності, а також привертає увагу до проблем людей, пов’язаних із гуманітарними кризами. Пропозицію організувати таке свято зробила Угорщина.
Злидні супроводжують нас з незапам’ятних часів і можуть бути обумовлені різноманітними причинами й обставинами, залежними й абсолютно незалежними від людини. Воні схожі на якесь випробування і нашу, на жаль, іноді гідну спадщину. Воні небезпечні і непередбачувані. Воні уособлюють собою щось жахливе й зовсім не бажане. Єдина ефективна зброя проти них – це благодійність. У сучасному розумінні благодійність не сильно відрізняється від тих понять і принципів, які були притаманні цьому явищу протягом всієї історії нашого людства. Творити благі й добрі безкорисливі справи, милосердя чинити тим, хто потребує цього особливо, завжди було гідним і шанованим заняттям.
Той факт, що сучасне співтовариство усвідомило необхідність і цінність благодійності в процесах розвитку й зміцнення нормальних людських взаємин, радує й безперечно є дуже позитивним зрушенням в офіційній міжнародній політиці.
«Милосердя – величезна сила, що зв’язує й об’єднує людей. Воно допомагає і тим, хто його потребує, і того, хто надає його. Милосердя зближує сильніше кровного споріднення і відданої дружби. Тільки милосердя може щиро захоплюватися кожною живою істотою лише тому, що вона – справа рук Творця. Ми, можливо, й у хлібі насущному маємо потребу менше, ніж у любові, милосерді і прощенні.» Із заповітів Матері Терези.
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики