ДП «Роменське лісове господарство» ділиться досвідом роботи

24.06.2019 в 13:51

            Виконавчий комітет Роменської міської ради продовжує роботу із обміну досвідом спеціалістів з охорони праці. Цього року виїзний семінар-нарада з питань охорони праці для представників підприємств міставідбувся на базі ДП «Роменське лісове господарство». Метою семінару було вивчення позитивного досвіду організації системи охорони праці на конкретному прикладі.

      Учасників семінару зустрів та привітав директор підприємства Салов Олег Олександрович, який зробив коротенький екскурс в історію створення лісового господарства як галузі.Він наголосив, що основна мета діяльності підприємства – «Ліс був до нас, ліс – є зараз, ліс – повинен залишитися після нас», а люди, які його вирощують та охороняють, мають бутизадоволені своєю працею.

Провідний інженер з охорони праціДП «Роменське лісове господарство»Журенко Наталя Михайлівна ознайомила присутніх із системою управління охорони праці та ризиками, що діє на підприємстві, діловодною документацією з охорони праці, продемонструвала спецодяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту, які використовуються працівниками під час виконання лісосічних та вантажно-розвантажувальних робіт. Загалом, у минулому році на заходи з охорони праці на підприємстві витрачено понад 5% від фонду оплати праці, що значно більше, ніж цього вимагає законодавство. Додатково учасників семінар було ознайомлено з питаннями, які розглядалися на І Міжнародній конференції «Безпека та гігієна праці в лісовому господарстві: проблеми та перспективи впровадження управління ризиками на підприємстві» та обговорено питання необхідності впровадження системи управління гігієною та безпекою праці на підприємствах міста.

Для обговорення отриманої інформації учасники семінару відвідали навчальний клас під відкритим небом, де працівники ДП «Роменське лісове господарство» проводять зустрічі зі школярами міста та району. Директор підприємства Салов Олег Олександрович зазначив:«Дитина, яка зробила шпаківню своїми руками, ніколи не зашкодить ні тварині, ні рослині. І якщо з сотні дітей хоча б одна присвятить себе догляду за лісом, я буду вважити, що виконав свою місію». Звичайно ж, відновлення лісових насаджень потребує значних фінансових затрат, тому підприємство активно працює над отриманням додаткових фінансових джерел. Зокрема, розвивається сфера вирощування та реалізації декоративних рослин. На ділянці, де ростуть саджанці декоративних рослин, а їх тут до 1мільйона, гості затримались надовго. Хотілось роздивитися, які рослини тут вирощують, дізнатись як за ними доглядати, а дехто й приглянув щось для своєї присадибної ділянки.

На базі одного із структурних підрозлідів – Томашівського лісництва учасникам семінару показали, як майбутній ліс вирощується з насінини, в т.ч. здійснено виїзд на місця рубок головного користування, де на даний час росте ліс віком від 2 до 25 років.Головний лісничий ДП «Роменське лісове господарство»  Примак Іван Якович та  лісничий Томашівського лісництва Петрівний Володимир Павлович розповіли про способи відновлення лісових насаджень, що включають підготовку ґрунту, маркування ділянок, висаджування саджанців деревних порід, тощо.Кожна ділянка рубки головного користування засаджується молодими деревцями. Робота із відновлення ліку кропітка ідовготривала, її результат на конкретній ділянці пересічному громадянину стає помітним лише через декілька років.

ДП «Роменське лісове господарство» самостійно вирощує тисячі саджанців дуба з жолудів та сосни з насіння. Якими виростуть ці сосна та дуби не побачимо ні ми, ні наші діти, але вони залишаться нашим нащадкам.

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.