“БЕЗПЕЧНЕ ТА ЗДОРОВЕ РОБОЧЕ СЕРЕДОВИЩЕ – ОСНОВНИЙ ПРИНЦИП ТА ПРАВО НА РОБОТІ” – ДЕВІЗ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ 2023
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Міжнародна організація праці (далі — МОП) це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій — у 2023 році їй виповниться 104 роки. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.
За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці, щоб привернути увагу до цих та інших проблем сьогодення. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році. Але ідея започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники, профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.
У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006). День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві.
Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. За рекомендацією МОП девіз Всесвітнього дня охорони праці 2023 – «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі» (A Safe and healthy working environment as a fundamental principle and right at work).
З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. Тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану – надскладне завдання, до виконання якого потрібно підготуватися належним чином.
У зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації та запровадженням на території України воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», цьогоріч масові заходи проводитись не будуть.
Зважаючи на вищевикладене, Виконавчий комітет Роменської міської ради рекомендує напередодні Дня охорони праці провести круглі столи, на яких розглянути проблемні питання з керівниками структурних підрозділів, а також із працівниками – так вони відчують, що про їхню безпеку дійсно дбають, зворотній зв’язок від працівників допоможе визначити причини наявних проблем.
Важливо розмістити на інформаційних стендах роздатковий матеріал – пам’ятки, буклети тощо. Крім того, ефективним каналом поширення інформації можуть стати корпоративні платформи та ЗМІ.
Окрім того, рекомендуємо вшанувати пам’ять працівників, які загинули на виробництві: проведення панахид, поминальних заходів, надання допомоги в облаштуванні могил та інше.
За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення Виконавчого комітету Роменської міської ради
Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada