8-9 ТРАВНЯ УКРАЇНА ВШАНОВУЄ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ І ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ
Цього року заходи відзначаються в умовах повномасштабної агресії Росії проти України, яка супроводжується численними воєнними злочинами та злочинами проти людства з боку російської армії і військово-політичного керівництва.
Восьмий рік поспіль Україна утверджує європейську модель пам’ятання про події Другої світової війни, яка акцентує увагу на людському вимірі та пам’яті як про всіх, хто боровся з нацизмом, так і про всіх жертв найкривавішого конфлікту в історії людства.
Сьогодні Європейська спільнота має змогу опиратися на отримані в часи Другої світової гіркий досвід та історичні уроки.
Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних націй) як у складі Червоної армії, так й армій західних союзників і підпільних рухів Опору – та здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні.
Ціною перемоги стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі. Загинуло понад вісім мільйонів українців – воїнів та мирних жителів.
Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з підступним агресором. Сьогодні це путінська Росія, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Ця боротьба триває щоденно вже вісім років – і ми не маємо права програти, бо для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини для громадян. У 1939–1945 ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму.
Після перемоги у російсько-українській війні, наша держава та Український народ отримає нове державне свято перемоги над сучасним нацизмом, що об’єднає все суспільство, а Україна перейде виключно до європейської традиції відзначення 8 травня, як Дня пам’яті та примирення і вшанування жертв Другої світової війни.
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики