19 ЧЕРВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З СЕКСУАЛЬНИМ НАСИЛЬСТВОМ В УМОВАХ КОНФЛІКТУ
До Міжнародного дня боротьби з сексуальним насильством в умовах збройного конфлікту проведено засідання «круглого столу» з представниками органів місцевого самоврядування, Роменського районного ГУ Національної поліції в Сумській області, Роменського бюро правової допомоги . Учасники заходу обговорювали питання щодо практичної реалізації порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи запобігання та протидії насильству у будь-якій формі, підвищення обізнаності про необхідність подолання сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, вшанування жертв і постраждалих від сексуального насильства в умовах збройного конфлікту.
У війні росії проти України факти застосування сексуального насильства мали місце з 2014 року. Але після повномасштабного вторгнення рф війська агресора застосовують сексуальне насилля саме як метод ведення війни в небачених раніше масштабах – зокрема, для залякування, помсти чи «покарання» цивільного населення на окупованих територіях. Сексуальне насилля застосовується до жінок, чоловіків та дітей. Так, починаючи з 24 лютого 2022 року вже зафіксовано 175 фактів вчинення сексуального насильства (дані станом на 28 березня 2023).
З найбільш кричущих серед зафіксованих злочинів зґвалтування немовлят, групове зґвалтування хлопчиків-близнюків дворічного віку, внаслідок якого діти померли, зґвалтування дітей на очах у батьків та навпаки. А також:
– зафіксовані вагітності неповнолітніх, яких зґвалтували російські військові
– зафіксовані факти, коли російські окупанти прямо заявляли, що ґвалтують жінок задля того, щоб завдати їм психологічної травми, яка викличе небажання жити статевим життям у майбутньому та народжувати дітей
– наявні акти зґвалтування чоловіків, а також людей пенсійного віку
– зафіксовані факти, коли російські військові схиляли до примусового сексу жінок, погрожуючи смертельною розправою над ними чи їхніми близькими
За твердженням британського історика та автора дослідження «Падіння Берліну. 1945» Ентоні Біворі, лише в Берліні було зґвалтовано близько 130 тисяч жінок та дівчаток, багато з яких неодноразово. Також за даними історика, близько 10 тисяч жертв зґвалтувань загинули внаслідок отриманих травм.
По завершенню заходу було проведено арт-терапевтичні вправи з метою визначення типу реагування на стрес. Зокрема вправу “Колесо ресурсу», яка спрямована на пошук внутрішнього балансу та способів самовідновлення. Дані практичні заняття застосовуються для діагностики психологічного здоров’я та емоційного розвантаження.
За повідомленням Управління соціального захисту населення
Більше інформації на Telegram-каналі “Роменська громада” – https://t.me/romny_gromada