НЕ ЗАГАСИТИ ПАМ’ЯТІ ВОГОНЬ: 110 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ГЕРОЯ ІЛЛІ СТРАТЕЙЧУКА
Минають роки, відлітаючи у вічність… Все далі і далі відходять від нас грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя, свого здоров’я захистив нашу країну від гітлерівської агресії.
Друга світова війна стала ареною немеркнучого подвигу мільйонів наших співвітчизників. Історія нашого краю пов’язана з іменами людей, які виявили героїзм, відвагу, талант воїнів, командирів і полководців. Особливо ці риси наших земляків розкрились у роки Другої Світової війни.
Серед них яскравою зіркою світить слава Іллі СТРАТЕЙЧУКА — Героя Радянського Союзу, якому 15 травня виповнюється 110 років від дня народження.
На годину вшанування пам’яті Героя “НЕ ЗАГАСИТИ ПАМ’ЯТІ ВОГОНЬ…БЕЗСМЕРТЯ ПОДВИГУ ІЛЛІ СТРАТЕЙЧУКА” до центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Антоненка-Давидовича завітали рідні, близькі Іллі Ілліча та гості.
Про бойовий шлях, мужність, самопожертву та відданість Батьківщині Героя Радянського Союзу Іллі Стратейчука говорив історик, краєзнавець Григорій ДІБРОВА. У своєму виступі він розповів про участь Іллі Стратейчука в Курській наступальній операції та за героїзм, проявлений при форсуванні Дніпра, удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
Зворушливими спогадами про батька, який залишив у спадок свою любов, самовідданість, віру у перемогу добра над злом, поділилася донька Іллі Стратейчука — Світлана Іллівна КОНСТАНТИНОВА.
Начальник Відділу культури Роменської міської ради Яна МУТЛАГ — правнучка Іллі Стратейчука, подякувавши за вшанування пам’яті її прадіда, зазначила, що зберігати історичну пам’ять і формувати сучасну культуру вшанування подвигу – не лише данина минулому, а й дороговказ для майбутнього.
Людмила КРАНГА – поетеса, чий батько загинув, звільняючи Польщу від гітлерівців, закликала плекати культуру історичної свідомості, зберігати правду і людяність, пам’ятаючи якою ціною була здобута перемога над нацизмом.
Захід супроводжувався презентацією зі світлинами воєнного і мирного життя Іллі Стратейчука, документами для нагородження за бойові заслуги.
Хвилиною мовчання учасники заходу віддали шану тим, хто загинув в роки Другої світової війни, хто звеличив нашу землю, Героїв Небесної Сотні, воїнів російсько-української війни, загиблих у боротьбі за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави.
Минуле і сучасність тісно переплелися – і пам’ять про героїзм предків надихає українців на боротьбу за свою державу.
Пам’ятаймо тих, хто боровся за рідну землю у минулому! Молімося за тих, хто її захищає сьогодні!
За повідомленням Відділу культури РМР