ГОЛОКОСТ: «ЗАХИСТИМО ПАМ’ЯТЬ»
Це Голокост – всього одне лиш слово,
Та його сенс – пекучий болі жар,
Вбивали всіх!… Старого і малого
І мало хто життя порятував!
Щорічно, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року. Жертвами жахливої трагедії стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйони людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості жертв. Величезною братською могилою представників різних народів в нашій країні став Бабин Яр у Києві.
Вшановуючи пам’ять загиблих в роки Голокосту, в центральній міській бібліотеці для дорослих імені Бориса Антоненка-Давидовича відбулася година роздумів «Голокост: жити щоб пам’ятати».
Бібліотекар читального залу розповіла присутнім про жахливі події, які відбулися в період 1933-1945 років та призвели до умисного знищення практично однієї третини євреїв. Доповнила розповідь про трагічну сторінку історії, розстріл єврейського населення на Роменщині Майя Феденко, яка є головою єврейської общини у нашому місті та координатором волонтерського центру. А також Майя Василівна познайомила присутніх з культурою та звичаями єврейського народу, пригостила традиційним єврейським хлібом – хала, розповіла про роботу волонтерського центру.
На завершення заходу ведуча наголосила, що вшанування пам’яті жертв Голокосту, це нагадування про найжахливіші сторінки історії ХХ століття.
На жаль, сьогодні Україна продовжує боротьбу, знов відбувається геноцид нашого народу, знов люди стають жертвами тортур, масових страт, переслідувань, але ми віримо, що зможемо здолати всі труднощі та впоратися з будь-якими викликами і перемогти.
За повідомленням відділу культури РМР