ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ ЩОДО СТАНУ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬ НА ТЕРИТОРІЇ РОМЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

21.04.2021 в 17:39

У залі засідань міської ради за участю міського голови Олега СТОГНІЯ, заступника міського голови Вячеслава ОВРАМЦЯ, керуючого справами виконкому Наталії МОСКАЛЕНКО та спеціалістів відділу земельних ресурсів відбулася нарада з питань земельної «реформи».

На засіданні були присутні обласні депутати: Олена БЕРКУТ, Дмитро КІРЮХІН, Оксана КУЖЕЛЬ, голови депутатських фракцій: Яків ЗУБАН, Євгеній ЛУЗАН, Людмила КОЛЄСНІК, Андрій ПЕРЕЗВА, старости Виконавчого комітету Роменської міської ради, начальник відділу в Роменському районі головного управління Держгеокадастру у Сумській області Сергій ПРОНЬ та місцеві ЗМІ.

Голова громади Олег СТОГНІЙ поінформував про створення робочої групи з питань вивчення фактичного стану використання земель сільськогосподарського призначення з цільовим призначенням «землі запасу», що передані до Роменської міської територіальної громади. До складу даної робочої групи включені: заступник міського голови (голова робочої групи), члени постійної депутатської комісії з питань земельних відносин та екології, голови депутатських фракцій, депутати Роменської міської ради, старости, відповідно до закріплених населених пунктів, начальник відділу юридичного забезпечення та спеціалісти відділу земельних ресурсів.

Під час наради обговорювалися питання щодо виділення земельних ділянок у межах територіальної громади. Між учасниками наради пройшла жвава дискусія. Дмитро КІРЮХІН наголосив, що досі не прийняті відповідні закони, а землі на місця вже передали. Тобто нас поставили в такі рамки, щоб ми «чубилися». До речі, планується інвентаризація й аналіз, тих земельних ділянок, які можна виставити на аукціон. Аналогічна ситуація складається й по Недригайлівській, Хмелівській та іншим територіальним громадах. Далі, продовжуючи свій виступ Дмитро Євгенійович, вже як аграрій, наголосив, що він не розподіляє землю для себе і свого господарства чи зацікавлених осіб, а також не брав і не планує її брати. Додав, що підтримує перевірку правоохоронними органами щодо порушень пов’язаних з земельними відносинами.

«Ми одна громада, яка має разом вирішувати нагальні питання», – наголосила Олена БЕРКУТ.

Як зазначив, Вячеслав ОВРАМЕЦЬ, виконавча влада буде робити все можливе в межах законодавства, щоб навести порядок у питаннях використання землі. Раніше така процедура була простішою – на сьогодні усе повинно бути узаконено. Сільське населення має бути у пріоритеті, якщо певні ділянки (огороди) ними вже оброблялися, а також сінокоси та пасовища, де люди випасають велику рогату худобу.

У громаді склалася дуже негативна картина щодо земельних питань, які на даний час стоять досить гостро, бо земля – це власність народу. Кожен громадянин має право отримати свій наділ у розмірі до 2 га. З грудня 2020 року у комунальну власність громади передано земельні ділянки (в оренді, й ті, що неоформлені) сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 8380 га, які розташовані за межами населених пунктів на території Роменської територіальної громади Роменського району Сумської області (згідно з актом приймання-передачі). Після оприлюднення у ЗМІ пішов «бум», бо побачили наявність вільних земельних ділянок, хоча законопроект ще не прийнятий. Тобто стартувала процедура передачі заяв умовно вільних земельних ділянок (уточнюються дані з старостами, бо є огороди), – зазначив Сергій ПРОНЬ.

В.о.начальника відділу земельних ресурсів Оксана ПАЛАЖЧЕНКО поінформувала присутніх, що з 09.04.2021 по 14.04.2021 року Центром надання адміністративних послуг  відповідно до статті 118 Земельного кодексу було прийнято 936 заяв про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельних ділянок для особистого селянського господарства на території Роменської міської територіальної громади.

Зазначені заяви почали надходити на виконання до відділу земельних ресурсів з 15.04.2021 року. Станом на сьогодні вищезазначеним відділом опрацьовано 854 заяви, розробляється проект рішення Роменської міської ради щодо даних звернень в розрізі територій сільських рад, до якого вже включено 802 заяви. Наразі опрацювання та включення до даного проекту ще триває. З опрацьованих заяв 49 було виокремлено з невідповідністю поданим даним та 3 звернення відкликано заявниками.

З метою наведення порядку в питаннях використання землі на нараді було прийнято рішення доручити робочій групі забезпечити досконале вивчення фактичного стану використання земель сільськогосподарського призначення з цільовим призначенням «землі запасу (земельні ділянки кожної категорії земель, які не передані у власність або користування громадянам чи юридичним особам)».

За повідомленням відділу земельних ресурсів

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований.